Hačiko

28. prosince 2005 v 19:44 | kitiki |  Povídky
Nevěděla jsem, kam tenhle příběh dát, ale nakonec jsem se rozhodla pro Povídky, přestože je pravdivý. Je to příběh o asi nejznámějším psovi, který kdy v Japonsku žil a má dokonce vlastní pomník.

Kdysi dávno žil v Japonsku jeden pan profesor se psem plemene Akita - inu. Ten pes se jmenoval Hačiko. Profesor ho měl od štěněte, Hačiko ho zbožňoval a trpěl kdykoli nebyl s ním. Každý večer v 6 hodin mu chodil na kilometr a půl vzdálené nádraží naproti. Čekal, až jeho pán vystoupí z vlaku a společně půjdou domů.
Ale jednoho mrazivého dne roku 1925 vlak přijel a profesor z něj nevystoupil. Mohl Hačiko vědět, že profesor v práci zemřel a že už nikdy nepřijede? Mohl vědět, že tam čeká zbytečně? Mohl vědět, že už ho jeho milovaný pán nikdy nepodrbe za ušima? Nemohl. A tak čekal.
Hačika druhý den odvedli z nádraží profesorovi kamarádi. Ale Hačiko druhý den z nového domova utekl a v 6 hodin večer čekal na profesora. Když nepřijel, odešel domů.
Milióny lidí se na Hačika přišli podívat, ale on si jich nevšímal, nemohl, čekal na svého pána.Na nádraží docházel zbylých 10 let svého života.V den kdy Hačiko zemřel byl v Japonsku vyhlášen celostátní smutek. Dodnes stojí na nádraží v Šibuja Hačikova socha jako pomník věrnosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | 30. prosince 2005 v 22:00 | Reagovat

Hezká povídka.

Existoval jeden možná ještě slavnější - bílý pes - Goro, ale to už je dávno:-).

2 Chris3331 Chris3331 | 2. ledna 2006 v 12:57 | Reagovat

Tohle bylo lepší než 500let života

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama