Desatero ran Egyptských

10. ledna 2006 v 21:51 | kitiki |  Egypt
Tenhle příběh nepochází ani moc z historie Egypta, jako z Bible. Z druhé knihy Mojžíše, z knihy EXODUS. Všechno začalo pyšným faraonem, kterému vadila moc Izraelitů a zotročil je. Bůh vyslal Mojžíše za faraonem, aby ho donutil, aby osvobodil Izraelity. Ale faraon odmítl a tak bůh seslal na Egypt desatero pohrom.
Vodu v Nilu proměnil v krev, zaplavil Egypt žábami, komáry a kobylkami. Faraon slíbil, že jestli vše zmizí, propustí Izraelity, ale když žáby, kobylky i komáři zmizeli, slib porušil. A tak pomřel veškerý dobytek a lidem naskákaly bolestivé vředy. Zase plno slibů, ale po ukončení trýzní skutek utek.

Tak přišlo silné krupobití, které zničilo všechnu úrodu. Potom se celá země se na tři dny pohroužila do tmy. Ale faraon se jen zatvrdil a Izraelity nutil robotovat ještě víc. A tak přišla desátá a nejtvrdší ráná pro egyptskou zemi i lid. Vše co bylo v Egyptě prvorozeného zemřelo. Pouze v Izraelských rodinách, ve kterých měly na dveřích krev ročního beránka, nebo stejně staré ovečky zůstali prvorození na živu. Zemřel i faraonův nejstarší syn. A tak se faraon konečně umoudřil a po pohromách, které téměř zničily jeho zemi, Izraelity propustil. Ti se spolu s Mojžíšem v čele vydali ze země pryč. S sebou odnesli zlato, stříbro, šperky a obrovská stáda.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama