Doba ledová

9. března 2006 v 18:00 | kitiki |  Recenze
Kdysi dávno asi tak před 20 000 lety žila byla tři prehistorická zvířátka. No vlastně jich bylo víc,
ale náš příběh se točí kolem těch tří. Nabručenému mamutovi Mannymu se na krk pověsí otravný a ukecaný lenochod Sid, kterého zachráni před dvěma naštvanými nosorožci. Právě ten ho přemluví, aby se postarali o malé děťátko a vrátili ho tátovi. Tady jim ovšem hází klacky pod nohy tygří smečka. Její "šéf" vyšle svého zástupce Diega, aby to mrně přinesl. Bez něj by přece jejich snídaně ani za nic nestála. A tak se čičinka vydává na lov.

Problém je, že mimčo najde zrovna když ho drží mamut. A na toho si ani osamělá kočička netroufne. A tak se Diego rozhodne, že mamuta vláká do pasti. Projdou obrovskou ledovou jeskyní. Všechno jde dobře až do chvíle, kdy Manny zachrání Diegovi život před řekou lávy a přitom málem přijde o svůj. Od té chvíle totiž zžírají tygrovo nitro pochybnosti. Když už mají tygří tesáky málem na krku, Diegovi rupnou nervy a všechno jim poví.
Po "bitvě" je tygří smečka rozprášena a Diego zůstává ležet ve sněhu. Chvilka srdceryvného loučení a mamut s lenochodem a prckem odcházejí. Brzy doženou lidskou tlupu a ipřesnatažené kopí otce mu vrátí mrně. Další loučení. Když se mamut konečně otáčí a odchází, všimne si, že tam stojí Diego.
A pak si ho všimne i Sid. Vrhne se tygrovi kolem krku a málem ho uškrtí. Všichni tři se pak vydají na jih.
Ale ruku na srdce. I přes půvabný příběh nemá ani jeden z hlavních hrdinů tolik obdivovatelů a milovníků jako šavlozubá veverka, která se v průběhu celého filmu snaží dostat drahocený žalud. Ale ten jí vždycky vychytrale upláchne. A ten vztek kdykoli se kdokoli pokusí jí ho čmajznout.
Prostě dokonalé lepidlo na diváky. Na úplném konci filmu je právě situace, která je vidět na obrázku vedle. Malá polozamrzlá veverka se snaží dostat uprchlíka. Ten ji nakonec upláchne, ale je to přece pohádka, takže musí mít happyend. A tak malá veverka najde velký kokos a tak trochu nechá vybouchnout sopku. :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 powernec powernec | E-mail | 19. března 2006 v 11:29 | Reagovat

Fakt supr :)

2 Zlatuška Zlatuška | E-mail | 4. května 2006 v 6:23 | Reagovat

UŽ JSEM BYLA NA DOBA LEDOVÁ

2OBLEVA A BYLO TO SUPER URČITĚ POKRAČUJTE Z DAJŠÍMI DÍLY!!!  

                    ZATÍM AHOJKY !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama