Kriminálka Las Vegas

16. února 2007 v 20:55 | kitiki |  Recenze
Je to poněkud netradiční detektivní seriál. Mimo jiné proto, že se odehrává v místech, která většina detektivů jako Colombo, Big Ben nebo ti ulízlí chlapíci z Kobry 11 shrnují slovy: "V laborce mi řekli…"
Hlavní hrdinové vyšetřují trochu jinými metodami než jejich kolegové z těch 'pravých amerických a německých seriálů', ale to neznamená, že méně učinnými. Sbírají vlákna, stopy DNA a otisky a v laboratoři je pak analyzují. Další novinkou je kamera, která nám ukazuje účinky různých látek na lidský organismus, dráhu střely, způsob zanechání stopy a podobné věci, což usnadňuje divákovi pochopit, proč jsou právě z tohohle tak nadšení.

Šéf týmu je Gil Grissom (William Petersen),muž nestranný, zarputile oddaný logice, milující svou práci a entomologii (broučci) a který i přes to,že střílí výborně, odmítá nosit střelné zbraně. Zdědil po matce otosklerózu, která způsobuje, že pomalu přichází o sluch, což zastaví až operace na konci 3.série. Zatímco ostatní se možná rozhodovali, jakou práci si vybrat, pro Grissoma není práce o volbě, nýbrž je to dokonalý soulad zaměstnání a charakteru.
Nick Stokes (George Eads) chce být ve své práci, co nejlepší. Pochází z Texasu, kde vyrůstal spolu se šesti staršími sourozenci. Jeho specializace je analýza vlasů a vláken.

Catherine Willows/ová (Marg Helgenberger) pochází z Montany, odkud odešla do Las Vegas a vydělávala si exotickým tancem na školu, kde se setkala se svým pozdějším manželem Ediem, se kterým má dceru Lindsey, která zůstala po rozvodu s ní. Další známý Catherinin příbuzný je její otec, majitel několika kasin Sam Brown, obviněný v jednom z jejích případů z vraždy, soudem však osvobozen. Catherine miluje výzvy a šrumec okolo případů. Specializuje se na rozstřiky krve.
Sara Sidle/ová (Jorja Fox) je v týmu 'nováček'. Do Las Vegas přišla pracovat na popud Gila Grissoma, známého/učitele, se kterým se poprvé setkala v San Franciscu, kde nějakou dobu vyučoval. Sara si váží svých kolegů a totéž očekává od nich.
Warrick Brown (Gary Dourdan) je muž s bystrým úsudkem, jemuž však trochu hyzdí čest to, že se potýká se závislostí na hazardních hrách. Kvůli tomu měl už několikrát potíže s nadřízenými nebo využívali tuto jeho slabost obhájci u soudu jako zbraň ke zpochybňování jeho schopností.
Greg Sanders (Eric Szmanda) se rozhodl, že bude chemik ve svých sedmil letech, když dostal první amatérskou výbavičku chemie. Třebaže mu říkali, že věda je koníčkem pro matlaly, nenechal
se odradit a vstoupil do Vědeckého klubu ne střední škole a zúčastnil se většiny chemických soutěží na univerzitě. Balancoval mezi laboratoří a atletikou, studováním flirtování a počítačovou prací s daty.První čtyři série dělá převážně v laboratoři jako DNA analytik, ale radši by pracoval v terénu, což se mu splní v polovině 5.řady.
Doktor Albert Robbins (Robert David Hall) je coroner (pro ty antiangli patolog), který pitvá (překvapivě).
Jim Brass (Paul Guilfoyle) původně pracoval jako šéf v laborce, ale pak ho převeleli na oddělení vražd a jeho místo dostal Gil Grissom.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 terri (buik) terri (buik) | 20. února 2007 v 21:43 | Reagovat

to zní zajmavě . . .škoda že to nestíham sledovat =(

2 Andy Andy | 27. února 2007 v 10:48 | Reagovat

Abych řekl pravdu, vyšetřující laboranti vypadají trochu podezřele ;). Nad to řeší případy, z nichž některé mohou nastat tak 1x za 1000 let, a to metodami, které občas působí dost nevěrohodně.

Také mi trochu zavází jejich přezíravý způsob jednání s podezřelými, způsobem fízla: "každý má nějakého kostlivce ve skříni, takže není potřeba chovat se zdvořile."

Určitě je to natočeno sledovatelnou formou, navíc je kladen důraz na "neviditelnou práci," a ne na akční šašky, což je dobře, jen mě to výše uvedené ruší.

Také jsem někde četl, že po odvysílání tohoto seriálu v USA dost narostlo procento nevyřešených vražd.

To jsem se rozjel :-).

3 sara xx sara xx | 1. března 2007 v 16:12 | Reagovat

Čau lidi ja jsem se divala na to youtube a bylo že Grega zlatili a vypadalo to že umřel

4 Charlotte71 Charlotte71 | Web | 4. května 2007 v 16:33 | Reagovat

To je uplna blbost....sice ho zmalatili ale prezil to a skoncil iba v nemocnici a vyzdravel...takze nestras =) Inak mrknite na moj blog o Gregovi Sandersovi ♥

5 Sára Sára | Web | 21. února 2008 v 16:42 | Reagovat

hey na té fotce jak je tam Sára a Warrick am to je ale tobrá fotka!:D:D:D:D:Dse musím smát:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama